Bazár

Webová stránka www.moj-bazar.sk je miesto, kde možno jednoducho a rýchlo zverejniť súkromný i firemný inzerát. Webová stránka ponúka široké spektrum inzerátov, z ktorých si môže užívateľ ľahko vybrať. V ponuke je 19 základných kategórií (zvieratá, autobazár, motocykle, detský bazár, dom a záhrada, reality, práca, elektro a foto, mobily, nábytok, šport, počítače, hudba, knihy a filmy, oblečenie a obuv, náradie a stroje, voľný čas, služby, ostatné), ktoré sa ešte členia na podkategórie, ktorých zopár je zobrazených už na hlavnej stránke, pre jednoduchšie orientovanie sa. Ku každej kategórii je priradený tematický obrázok.

Web je prehľadný a narábanie s ním je pre každého užívateľa jednoduché a bezproblémové. V pravom hornom rohu si užívateľ môže vybrať zo 4 možností, ktoré sú aj farebne odlíšené:

  • Pridať inzerát ( modrý kruh) – užívateľ je pri vkladaní nového inzerátu vyzvaný, aby najskôr vybral umiestnenie inzerátu ( kategóriu a podkategóriu), následne vyplnil základné údaje o inzeráte (typ inzerátu, lokalita, nadpis inzerátu a samozrejme aj text inzerátu plus cena), zadal svoje kontaktné údaje (meno, e-mail, telefón, ICQ, skype) a prípadne vložil fotografiu alebo video (vkladanie inzerátu môže trvať aj niekoľko minút v závislosti na veľkosti obrázkov a rýchlosti pripojenia). Obrázky možno vkladať iba vo formáte JPG, GIF alebo PNG. Pri vkladaní videa je možné zadať URL adresu z YouTube alebo embed script. Tiež je tu možnosť vložiť webovú stránku (vrátane http:// na začiatku).
  • Moje inzeráty (zelený kruh) – po vybratí tejto možnosti je užívateľ vyzvaný na zadanie svojho e-mailu alebo telefónneho čísla, ktoré boli zadané pri vkladaní inzerátu. Po stlačení tlačidla zobraziť sa zobrazia všetky užívateľove inzeráty.
  • Domov (fialový kruh) – odkaz užívateľa prenesie na úvodnú stránku.
  • Nápoveda (žltý kruh) – užívateľ tu môže nájsť odpovede na najčastejšie otázky, pravidlá inzercie, informácie o nákupe, kontakt a samozrejme aj odpovede na otázky ohľadom inzerátov.

Pridávanie nového inzerátu je možné tiež i stlačením modrého odkazu umiestneného pod logom webovej stránky. Vkladanie inzerátov je pre každého zadarmo, čo ocení každý užívateľ.

Hľadanie inzerátu nie je vôbec náročné. Stačí si vybrať z devätnástich kategórií jednu, v ktorej by sa mal nachádzať hľadaný inzerát a kliknúť či už na obrázok alebo na názov. Pokiaľ nemáme žiadne bližšie kritériá a nehľadáme žiaden konkrétny tovar alebo službu, tak môžeme vyhľadávať v inzerátoch, ktoré sa nám zobrazia v strede stránky. Na ľavej strane sa nám potom objaví zoznam, v ktorom si môžeme vybrať, podľa kritérií ktoré máme, vhodnú podkategóriu. Niektoré podkategórie majú ešte zvlášť ďalšie podkategórie, vďaka ktorým je hľadanie naozaj jednoduché a rýchle. V spodnej časti stránky je umiestnené tlačidlo, ktoré je síce trochu nenápadné, ale vďaka ktorému sa môžeme preklikať na ďalšiu stranu inzerátov.

Pre zjednodušenie vyhľadávania inzerátov je v hornej časti stránky umiestnená lišta, kde si užívateľ môže rýchlo vyhľadať požadovaný tovar alebo službu podľa zvolených kritérií (či sa jedná o ponuku, dopyt alebo všetky typy inzerátov, kategóriu, lokalitu, cenu od – do a samozrejme aj výraz ktorý by mal inzerát obsahovať). Pre náročnejších je tu aj možnosť rozšíreného vyhľadávania, kde si môžeme vybrať podkategóriu, dátum vloženia, inzerát ktorý m fotografiu alebo aj taký, ktorý nemá uvedenú cenu.

Like it.? Share it: